DingoSoft.cz - Michal "Dingo" Janák - Osobní web

Oficiální stránky - osobní web Michala Janáka
under-construction.jpg, 1,9kB
Stránky prochází kompletní rekonstrukcí.
Este sitio de web está en la reconstrucción. This website is under reconstruction.
 

Footworky Line Dance

Přehled uveřejněných choreografií tanečního stylu Line Dance - popisky anglicky
 

Taneční kluby a skupiny

Taneční skupiny, ve kterých aktuálně pravidelně působím.

Taneční skupiny, které příležitostně navštěvuji.

 

Kalendář akcí

Drobný přehled akcí, kterých se účastním nebo alespoň mám v plánu se účastnit :-)   

  Square Dance

     Taneční styl odvozený od moderního amerického country. Tanec je postaven na choreografii tvořené přímo v reálném čase callerem - choreografem, jež tanečníkům napovídá s krýtkým předstihem figury, které na sebe navazují. Každý tanec je tedy jedinečný. Tančí se na různé hudební žánry, tedy nejen klasické country, ale i modernější rytmická hudba.

  Line Dance

     Taneční styl odvozený od moderního amerického country. V současné době i jako taneční sport. Tančí se na různé hudební žánry, od kterých se odvíjí následná taneční choreografie.
  Jak už sám název napovídá Line Dance se převážná většina choreografií tančí v řadách a zástupech, každý samostatně sám za sebe. Samozřejmě jsou i choreografie pro páry, kdy tančí tanečníci v páru (pán, dáma), této skupině tanců (také zařazených do Line Dance) se říká Couple Dance neboli česky „párovky“. Od roku 2000 se koná pravidelně každý rok výuková taneční akce Moravia Line, v letošním roce tomu bude již 12. ročník.
     Na základě přání četné skupinky tanečníků, pořádám od roku 2009 v průběhu celého roku různé menší taneční akce Line Dance, kde je možnost naučit se různé choreografie - Line Dance Weekend.
  Další informace najdete na: http://www.linedance.cz/

  Round Dance

   
   

  Taneční skupiny